بروشور تبلیغاتی و ویژگی های آن

بروشور تبلیغاتی و ویژگی های منحصر به فرد این ابزار تبلیغاتی

بروشور تبلیغاتی ابزار هدفمند برای معرفی محصولات یک کسب و کار می باشد. در این ابزار تبلیغاتی توضیحات کامل و جامع از ویژگی ها و خواص و کاربرد یک محصول ارائه و نحوه ی مصرف و استفاده ی آن به مخاطب شرح داده می شود. زمانی که یک مشتری از بروشورهای تبلیغاتی یک محصول استفاده می کند می تواند از آن کالا بطور کامل و مناسب بهره ببرد. در نتیجه بروشور مانند یک دفترچه راهنما عمل می کند و برای فروش هر محصول لازم و ضروری می باشد. در این مطلب قصد داریم درباره وظایف و ویژگی های بروشورهای تبلیغاتی با شما سخن بگوییم.

وجه تمایز بروشور و کاتالوگ های تبلیغاتی

بارها مشاهده کرده ایم که افراد فکر می کنند بروشور تبلیغاتی همان کاتالوگ می باشد. این یک تفکر اشتباه است که افراد معمولا به آن دچار می شوند. کاتالوگ ها معرف کسب و کار، برند شما و مجموعه ی محصولات شما می باشند اما بروشورهای تبلیغاتی تنها برای یک محصول و کالا طراحی و چاپ می شوند. معمولا در زمانی که هر کالا بفروش می رسد بروشور آن نیز با کالا وجود دارد و خریدار هر دوی آنها را دریافت می کند.

بروشور مجازی و فیزیکی چیست؟

بروشورهای تبلیغاتی در دو نوع مجازی و فیزیکی تهیه و مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه بروشورهای مجازی به دلیل هزینه کمتر و انعظاف پذیری بهتر، مورد استفاده بسیاری از مشاغل قرار می گیرد. البته باید این نکته را خاطر نشان کنیم که در هر صورت بروشورهای کاغذی و فیزیکی از رسمیت بیشتری برخوردار می باشند و مناسب کسب و کارهای بزرگ هستند.

اندازه بروشور تبلیغاتی چه مقدار باید باشد؟

اندازه های بروشورهای تبلیغاتی کاملا یک امر شخصی می باشد و منوط به رای و نظر کارفرما است. این کسب و کارها و مدیران می باشند که مشخص می کنند یک بروشور تبلیغاتی چه تعداد صفحه داشته باشد و در چه اندازه ای چاپ گردد. اما رعایت یک سری نکات لازم و ضروری می باشد که باید به آنها توجه نمود. وزن بروشورهای تبلیغاتی باید کم باشد تا هم قیمت تمام شده بروشور برای مدیران صرفه پیدا کند و هم خواندن و مطالعه آن برای مخاطب راحت و آسان باشد. از طرفی تعداد صفحات بروشور باید مبتنی بر محتوای محصول باشد و خلاصه گویی و بهینه نویسی در آن رعایت شده باشد. ذکر این نکته لازم و ضروری است که اندازه یک بروشور تبلیغاتی باید بگونه ای انتخاب شود تا تصاویر یک محصول با تمام جزئیات در ان چاپ گردد. البته عموما افراد از کاغذهایی با ابعاد a4 و a5 استفاده می کنند.

نکاتی که بروشور را نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی متمایز می سازد چیست؟

قابلیت انتقال را می توان یک خاصیت مهم بروشورهای تبلیغاتی دانست. در واقع بروشورهای تبلیغاتی قابلیت حمل دارند و مخاطب بعد از دریافت آن می تواند بروشورها به منزل برده و با دقت کامل مطالعه نماید. در این صورت تمرکز و زمانی که یک فرد برای خواندن بروشور محصول شما صرف می کند بسیار بیشتر از یک بیلبورد تبلیغاتی است. البته باید بدانید اگر وقت بیشتری برای یک بروشور صرف می شود باید طراحی آن نیز زیبا و کاربر پسند باشد تا ارزش زمان مخاطب را داشته باشد. نکته ی بعدی که سبب خاص بودن بروشور می شود قابلیت ترکیب متن و تصویر می باشد. البته این ویژگی در سایر ابزارهای تبلیغاتی مانند کاتالوگ نیز موجود است اما باید بدانید که این مزیت در بروشورهای تبلیغاتی نمود بیشتری پیدا می کند. شما می توانید متون انبوهی را در یک بروشور درج کنید و یا از تصاویر متعددی از یک کالا در آنها استفاده کنید، در صورتی که اگر مایل به چاپ کاتالوگ باشید تنها می توانید از یک متن خلاصه به همراه تعداد محدودی تصویر استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *