طراحی حرفه ای یک بروشور تبلیغاتی

بروشورها انواع مختلفی دارند و با چاپ های مختلفی به بازار عرضه می شوند. چاپ افست و چاپ دیجیتال برخی از این موارد می باشد. یک بروشور تبلیغاتی زمانی موثر خواهد بود که از طراحی حرفه ای برخوردار باشد. یک طراحی دارای اصول خاصی می باشد که در این مطلب قصد داریم برخی از جنبه های آن را برای شما باز نماییم.

اصول طراحي بروشور

بروشورها کتاب نیستند. این نکته ای بسیار مهم می باشد و در طراحی بروشورها باید به آن توجه شود. باید بدانید که شما قرار است ویژگی های محصول خود را به افراد معرفی نمایید و نه داستان سرایی کنید. در نتیجه بروشورها باید خلاصه و مفید طراحی شوند.

بروشورها را ساده طراحی کنید

طراحان خیال می کنند باید بروشورها ویژگی های خارق العاده ای داشته باشد و یا از مواد گران قیمتی تهیه شده باشند. سادگی به این معنا نبوده که از هنر های گرافیکی بهره نبرید. بلکه سادگی به این معنا می باشد که در عین صرفه جویی در منابع از خلاقیت استفاده شود.

بروشورها را هندسی طراحی کنید

مدل عمومی که افراد از بروشورها به یاد دارند شکلی مربعی یا مستطیلی است. باید این نکته را عرض کنیم که دنیا دیگر به سمت طراحی های مربعی شکل نمی رود و امروزه طراحان از اشکال هندسی و یا تلفیقی برای طراحی های خود استفاده می کنند.

به نحوه ی تا شدن بروشورها دقت کنید

شاید مسخره باشد که بگوییم تا شدن نیز در زیبایی یک بروشور تاثیر دارد اما واقعیت ماجرا همین است. نحوه ی تا زدن و یا تعداد آنها سبب تغییر در جذابیت یک بروشور می گردد. در نتیجه حتی الامکان سعی نمایید از تا زدن های کم پرهیز نمایید. البته عموم تا زدن ها همواره در یک جهت نمی باشد. بلکه شما می توانید در جهت های مختلفی این امر را انجام دهید. به عنوان مثال امروزه از تا زدن های اکاردئونی استفاده می شود که بسیار جذاب و کاربردی است.

در طراحی بروشور از سایر کالاها نیز استفاده نمایید

بطور مثال می توانید از سی دی ها یا فلش مموری های اشانتیون در طراحی بروشورها استفاده کنید و آنها را به شیوه ی مناسب در درون کاغذهای بروشورها قرار دهید. این کار یک خلاقیت منحصر به فرد در طراحی می باشد. البته لزوما نیازی نیست که از سی دی های اشانتیون استفاده کنید بلکه می توان در کسب و کارهایی که با دی وی دی ها یا فلش مموری ها در رابطه هستند از بروشورهای دوگانه استفاده کرد و از انها هم به عنوان بسته بندی و هم به عنوان بروشور استفاده نمود.

استفاده از مزیت پرسپکتیو بودن تصاویر

شما می توانید با ایجاد عمق در تصاویر کالاهای خود سبب جلب نظر مخاطب به نقطه ای خاص در بروشور شوید. این نقطه می تواند عکس محصول یا ویژگی های ان باشد. البته عموما شرکت ها از این ویژگی برای جلب نظر مشتریان به سمت نحوه ی خرید محصولات استفاده می کنند.

استفاده از دای کات در طراحی های خود

شما می توانید از دای کات برای ایجاد روزنه ها در بروشور استفاده کنید و با توجه به این ویژگی تصاویر را با هم مخلوط نمایید.

بروشورها را چند تیکه طراحی کنید

قرار نیست همواره بروشورها یک تکه باشند بلکه شما می توانید با هنر اریگامی بروشورهای خلاقانه ای را طراحی کنید که کمتر در بین اهالی بازار یافت می شود.

سخن آخر : طراحی کارآمد یک بروشور سبب می شود تا بازخورد افراد نسبت به برند شما بیشتر شود. طراحی یک بروشور مناسب سبب افزایش میزان فروش یک واحد تجاری و وفاداری مشتریان به محصول شما می گردد. در نتیجه لازم است که همواره از یک طراحی حرفه ای برای این امر بهره ببرید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *